yangın kapısı
şaft kapağı

YANGINA DAYANIKLI SERTİFİKALI ŞAFT KAPAĞI (TESİSAT ŞAFT KAPAĞI)

Şaftlar yangın anında baca etkisi yaratarak düşeyde yangının iletilmesine neden olan, şaft koruması gerektiren dikey boşluklar olarak adlandırılmaktadır.Şaft boşluklarında teknik müdahale için bırakılan kapakların yangına dayanıklı sertifikalı şaft kapağı , daire önü istasyonu şaft kapağı kullanılması gün geçtikçe önem kazanmaktadır.

Şaft kapaklarının sertifikalı olması, şaft kapağı testi yapılırken kullanılan detaylar ile aynı detaylarda üretilmesi açısından oldukça önemlidir,dayanım testini başarı ile geçen şaft kapağının ölçüleri ve hak kaznmış olduğu ölçü büyütme ve ölçü küçültme oranları için de yangın kapısı ile aynı detaylarda üretildiği idda edilen ürünler yerine sertifikalı şaft kapağı kullanılmalıdır.Sertifikası olmayan şaft kapağı sadece sac bir kapaktan ibarettir.

Sertifikalı Şaft kapağı,tesisatlarınızı güvenle ve dekoratif bir şekilde gizleme imkanı sağlar.

Olası bir yangın anında tesisat şaftları baca etkisi yaparak yangının üst zonlara hızlıca ilerlemesine olanak sağlarken sertifikalı tesisat şaft kapağı kullanımı gerek mahalde oluşan yangınların tesisatlara, gerekse tesisat şaftlarında oluşabilecek yangınların kullanım mahallerine ulaşmasını engeller.

Şaft kapağı kasalarımız 1.5 mm DKP sacdan mamul, corner (köşe) kasadır.

Şaft kapaklarımız dekoratif ,kendinden pervazlıdır.

Şaft kapağı kanat kalınlığı 60 mm’dir. İçi  özel ısı yalıtım malzemesi dolguludur.

Epdm Soğuk duman fitili mevcuttur.

Şaft kapaklarımız TS-EN 1634-1 standartlarında test edilmiş olup yangın dayanım sertifikalıdır.

DAİRE ÖNÜ İSTASYONU ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Daire önü istasyonu şaft kapakları ile daire önü istasyonlarınızı güvenli ve dekoratif bir şekilde kontrol altına alabilir, üçgen master kilit ile istenmeyen müdahalelerin önüne geçebilirsiniz.

Daire önü istasyonu şaft kapaklarını projelerinizdeki ihtiyaçlarınıza göre dekoratif menfezli yada menfezsiz olarak şaft kapağı imalatı ürün gamımız arasında yer almaktadır.

Daire önü istasyonu şaft kapakları köşe kasa olarak 6 cm pervazlı ,duvara ankrajlı ve soğuk duman fitili ile birlikte projenizdeki ihtiyacınız olan RAL kodunda elektrostatik fırın toz boya ile endüstriyel olarak boyalı teslim edilmektedir.

BANYO TİPİ ASMA TAVAN İÇİ ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Banyo tipi kelebek vida başlı , mandallı veya dekoratif vida başı ile sabitlenmiş tipte küçük ebatlarda  asma tavan içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz projenize özel imalat şaft kapağı çözümlerimiz bulunmaktadır.
Banyo tipi şaft kapağı imalatlarımız menteşeli standart tipte olabileceği gibi , gizli menteşeli şaft kapağı veya menteşesiz çek al tipte şaft kapağı imalat ürün gamımız arasında bulunmaktadır.

MUTFAK TİPİ ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Mutfak tipi menteşesiz çek al tipte dekoratif vida başı ile sabitlenmiş tipte şaft kapağı imalatımız bulunmaktadır.

 ŞAFT KAPAĞI KİLİT TİPLERİ

Üçgen anahtarlı (pano- master anahtarlı) master kilitli şaft kapağı

Barelli bağımsız ya da master anahtarlı (Kilitlenebilir) master barelli şaft kapağı

Mandallı tip şaft kapağı ( üzerinde mandal kilit sistemi mevcut olup herkes tarafından kolayca açılabilen şaft kapağı )

şaft kapağı ile ilgili detaylı bilgi için http://www.tvmyangin.com/saft-kapagi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.