yangın kapısı

YANGIN KAPISI KASA TİPLERİ KÖŞE KASA (TEK KASA)

Corner kasa yapısında, lastik fitil yuvalı, Kendinden pervazlı (Standart pervaz 4 cm basar) 1,5 mm sac kalınlığı, Fitil yuvasında geçme soğuk hava contası mevcuttur.

Köşe kasa kapılarımız duvar merkezinden atılan ankraj vidaları ile duvara sabitlenir.

AYARLI GEÇME  KASA (ÇİFT  KASA)

Geçmeli ve ayarlı yapıda, lastik fitil yuvalı, Kendinden pervazlı (Standart pervaz 4 cm basar) 1.5 mm  sac kalınlığında İÇ KASA ve  1,5 mm sac kalınlığında DIŞ KASA (Adaptör / Pervaz) ‘dan oluşur.

Dış kasa adaptörünü  10 cm ‘den 60 cm’e kadar istenilen ölçüde üretim imkanımız mevcuttur.

İki parçadan oluşan geçme kasa yangın kapısı kasaları fitil yuvasından atılan gizli çektirme vidaları ile birbirine sabitlenerek iki taraftan duvar kalınlığını sıkması ile duvara sabitlenir.

YANGIN KAPISI KANAT ÖZELLİKLERİ

Kanat kalınlığı 68mm,(İstenilen yangın dayanım süresi ve sertifika türüne (E sertifikalı yangın kapısı-EI sertifikalı yangın kapısı) göre kanat kalınlıkları değişiklik gösterebilir.)  özel yangın koruyucu malzeme dolguludur.

Yangın kapısı Kanat kenar binileri ezmeli ve puntalı yapıdadır.

Kanat altı puntalı yapıda olup isteğe bağlı gizli giyotin altyapısı entegrasyonumuz mevcuttur.

Yangın kapısı kanatlarımızda panik bar altı takviye saclarımız mevcuttur.

İsteğe bağlı olarak yangın kapılarımızda Hidrolik kapı kapatıcı hazırlığı , manyetik kontak hazırlığı ,  kartlı geçiş sistemleri ile uyumlu elektrikli kilit karşılığı hazırlığı gibi çeşitli uygulamalarımız mevcuttur.

TVM YANGIN KAPISI AÇILIŞ YÖNLERİ

Yangın kapısı açılış yönü ; kapı itilerek açıldığında tespit edilir. Yangın kapısı içeriden dışarıya doğru (panikbar tarafından) sağa doğru açılıyor ise sağ yangın kapısı , sola doğru açılıyor ise sol yangın kapısı olarak adlandırılır.

DUVAR BOŞLUĞU ÖLÇÜSÜSÜNÜN ALINMASI 

 Duvar boşluğu en ölçüsü  X Duvar boşluğu boy ölçüsü X Duvar kalınlığı ölçüleri alınarak elde edilir. Burada bir diğer önemli husus kapı kasası montajı esnasında pervaz basma paylarının hesaplanmış olmasıdır. Kapı duvar boşluğunun sağ-sol ve üst bölümünde en az 5 cm’lik diş bulunması pervaz basma payları açısından önemlidir. pervaz basma payları çerçevesi boyunca boru geçişi , kanal geçişi veya herhangi bir yapısal engel bulunuyorsa bu engeller deplase edilebiliyorsa edilmeli  veya bu engeller göz önünde bulundurularak ölçü alınmalıdır.