yangın kapısı

Yangın Kapısında E ve I nedir ?

Gelelim sıkça karşılaşılan yangın kapılarında yangın dayanım süresinin başında yer alan, E ve I kimi zaman birlikte EI yangın dayanım sınıfı terimlerinin kısaltmalarıdır.

kullanılan yangın kapılarının hangi özelliklerde olduğunu ve ne kadar süre yangına karşı koruma sağlayacağını bildirirler.

Yangına dayanım karakteristikleri, bütünlük (E) ve yalıtım (I) dır. “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik” ’te kapıların kullanım yerine göre sahip olması gereken yangına dayanım süreleri belirtilmiştir.

YANGIN KAPISINDA BÜTÜNLÜK ( E ) 

Yangın anında, yanmayan tarafa doğru açılabilecek bir boşluktan sıcak gaz ve alev geçişini engelleme kabiliyetidir.

YANGIN KAPISINDA ISI YALITIMI ( I ) 

Yangın anında , yanan bölümden yanmayan bölüme önemli miktarda ısı geçişini engelleme kabiliyetidir.

TVM kapı sistemleri , E 60-E 90-E 120-E 180 ve EI 60-EI 90-EI 120-EI 180 dakika yangına dayanıklı TS EN 1634-1 standartlarında sertifikalı  yangın kapısı,teknik hacim kapısı ve yangına dayanıklı şaft kapağı üretmektedir. Ürünlerimizin  EN 13501-2 standartlarında Sınıflandırma Raporu bulunmaktadır. Tesisimiz İso 9001 ve Ohsas 18001 belgelerine sahiptir.

EN 16034 standardına göre CE Markalama  CE İşareti; Ürünün belirli bir kullanım amacı için hakkında yayımlanmış bir uyumlaştırılmış standart dahilinde, veya Ürünün belirli bir kullanım amacı için hakkında yayımlanmış bir avrupa teknik değerlendirme dokümanı dikkate alınarak gerçekleştirilebilir. Yangına dayanıklı kapılar için; EN 16034 ‘Yaya geçişine uygun kapı takımları, endüstriyel, ticari, garaj kapıları ve açılabilen pencereler’ Standardının harmonizasyonu için beklenen yayım tarihi (tüm ortak pazar): Eylül 2016’dır. Yangın kapısı AR-GE  mühendislerimiz ve tasarımcılarımız ; Yangına dayanıklı kapılarda dikkat edilmesi gereken tasarım detayları  EN 16034 CE markalama eğitimi sertifikalarına sahiptir.

Yangın kapısı montaj teknikleri ve  kontrol eğitimi sertifikası 

Yangın kapısı montaj personellerimiz Yangın kapısı montajı teknikleri konusunda sürekli eğitimlere tabi tutularak teorik bilgileri geliştirilmekte yapılan montajlar Yangın kapısı montaj teknikleri ve  kontrol eğitimi sertifikası bulunan teknik personellerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

TVM  yangına dayanıklı kapı sistemleri Türkiye de ilk ve tek TS-EN 1634-1 standartlarında sertifikalı  EI180 testini 196 dakika başarı ile geçmiş aynı zamanda EI180 sertifikalı kapıyı standartlarda tanımlanan ölçü büyütme oranları ile üretmektedir.

Yangın kapısı sertifika bilgilerimizi , yangın kapısı kalite belgelerimizi ve yangın kapısı test görüntülerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

TVM şaft kapaklarında ; şaft kapağı sertifikalarımız ayrıca mevcut olup şaft kapağı sertifikalarımızda bulunan şaft kapağı detayları ile üretim yapmamaktayız.

EI180 SERTİFİKALI YANGIN KAPISI DUYDUNUZ MU?

180 DAKİKA BOYUNCA YANGIN DAYANIMI VE ISI YALITIMI

YANGIN KAPISI SERTİFİKALAR

YANGIN KAPISI TEST GÖRÜNTÜLERİ

TESİSATLARINIZI TVM SERTİFİKALI ŞAFT KAPAĞI İLE GÜVENLE KORUYUN...