yangın kapısı

YANGINA DAYANIKLI SERTİFİKALI ŞAFT KAPAĞI

Şaft boşlukları yangın anında baca etkisi yaratarak düşeyde yangının iletilmesine neden olan , şaft koruması gerektiren dikey boşluklar olarak adlandırılmaktadır.

Şaft boşluklarında teknik müdahale için bırakılan kapakların yangına dayanıklı sertifikalı şaft kapağı , daire önü istasyonu şaft kapağı kullanılması gün geçtikçe önem kazanmaktadır.

Şaft kapaklarının sertifikalı olması, şaft kapağı yangın dayanım testi yapılırken kullanılan detaylar ile sahada uygulanan şaft kapağının aynı detaylarda üretilmesi ve montajının tamamlanması sertifika geçerliliği açısından oldukça önemlidir.

Yangın dayanım testini başarı ile geçen şaft kapağının ölçüleri ve hak kazanmış olduğu ölçü büyütme ve ölçü küçültme oranları içinde üretilmiş olmalı ,yangın kapısı ile aynı detaylarda üretildiği iddia edilen ürünler yerine sertifikalı şaft kapağı kullanılmalıdır.

Yangın dayanım Sertifikası olmayan şaft kapağı sadece sac bir kapaktan ibarettir.

Sertifikalı Şaft kapağı, tesisatlarınızı güvenle ve dekoratif bir şekilde gizleme imkanı sağlar.

Olası bir yangın anında tesisat şaftları baca etkisi yaparak yangının üst zonlara hızlıca ilerlemesine olanak sağlarken sertifikalı tesisat şaft kapağı kullanımı gerek mahalde oluşan yangınların tesisatlara, gerekse tesisat şaftlarında oluşabilecek yangınların kullanım mahallerine ulaşmasını engeller.

Şaft kapağı kasalarımız Erdemir A1 Kalite 1.5 mm GALVANİZ veya DKP sacdan mamul , corner (köşe) kasadır.

Şaft kapağı kanatlarımız Erdemir A1 Kalite 1+1 mm GALVANİZ veya DKP sacdan mamuldür.

Şaft kapaklarımız dekoratif ,kendinden 45 mm pervazlıdır, şaft kapağı kanat kalınlığı 68 mm’dir.

şaft kapağı kanatlarımız yangın dayanım sınıfına göre, içi özel ısı yalıtım malzemesi dolguludur.

Epdm Soğuk duman fitili mevcuttur.

Şaft kapaklarımız TS-EN 1634-1 standartlarında test edilmiş olup yangın dayanım sertifikalıdır.

DAİRE ÖNÜ İSTASYONU ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Daire önü istasyonu şaft kapakları ile daire önü istasyonlarınızı güvenli ve dekoratif bir şekilde kontrol altına alabilir, üçgen master kilit ile istenmeyen müdahalelerin önüne geçebilirsiniz.

Daire önü istasyonu şaft kapaklarını projelerinizdeki ihtiyaçlarınıza göre dekoratif menfezli yada menfezsiz olarak şaft kapağı imalatı ürün gamımız arasında yer almaktadır.

Daire önü istasyonu şaft kapakları köşe kasa olarak pervazlı ,duvara ankrajlı ve soğuk duman fitili ile birlikte projenizdeki ihtiyacınız olan RAL kodunda elektrostatik fırın toz boya ile endüstriyel olarak boyalı teslim edilmektedir.

GİZLİ MENTEŞELİ ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Daire önü istasyonu şaft kapaklarını projelerinizdeki  özel ihtiyaçlarınıza göre gizli menteşeli şaft kapağı olarak üretebilmekteyiz.

BANYO TİPİ ASMA TAVAN İÇİ ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Banyo tipi kelebek vida başlı , mandallı veya dekoratif vida başı ile sabitlenmiş tipte küçük ebatlarda  asma tavan içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz projenize özel imalat şaft kapağı çözümlerimiz bulunmaktadır.

Banyo tipi şaft kapağı imalatlarımız menteşeli standart tipte olabileceği gibi , gizli menteşeli şaft kapağı veya menteşesiz çek al tipte şaft kapağı imalat ürün gamımız arasında bulunmaktadır.

MUTFAK TİPİ ŞAFT KAPAĞI İMALATI

Mutfak tipi menteşesiz çek al tipte dekoratif vida başı ile sabitlenmiş tipte şaft kapağı imalatımız bulunmaktadır.

 ŞAFT KAPAĞI KİLİT TİPLERİ

Üçgen anahtarlı (pano- master anahtarlı) master kilitli şaft kapağı Barelli bağımsız ya da master anahtarlı (Kilitlenebilir) master barelli şaft kapağı Mandallı tip şaft kapağı ( üzerinde mandal kilit sistemi mevcut olup herkes tarafından kolayca açılabilen şaft kapağı)

Şaft Kapağı Uygulama resimleri

TESİSATLARINIZI TVM SERTİFİKALI ŞAFT KAPAĞI İLE GÜVENLE KORUYUN...